ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


INFORMACJA - niezbędnik turysty

Mimo, że Karkonosze nie należą do najwyższych gór, to trzeba je zaliczyć do gór niebezpiecznych, jeśli nie zachowa się podstawowych zasad bezpieczeństwa.


ZIMA

Planując wyjazd samochodem zimą powinniśmy koniecznie zabrać opony zimowe i łańcuchy na koła.
Warto też zabrać łopatę, gdy wpadniemy w zaspę albo choćby deskę, aby podłożyć pod koło, gdy nas po lodzie ściągnie do rowu. Inne podstawowe rzeczy, które powinniśmy zabrać, to ciepła odzież zimowa i dobre buty, bo często mimo, że jest piękny dzień, pogoda w górach potrafi się szybko załamać. Jeden z turystów zgubił się schodząc ze Szrenicy zimą. Zadzwonił do GOPR-u z komórki i mimo, że potrafił powiedzieć, że wpadł „po pachy w zaspę” i nic po za śniegiem nie widzi, to został znaleziony. Tak więc komórka to też niezbędne wyposażenie, jeśli poważnie chcemy pochodzić po górach. Oczywiście nic takiego nam się nie przydarzy, jeśli nie bedzimy zbaczać z wyznaczonych szlaków oraz gdy nie będziemy wchodzić na okresowo zamknięte szlaki.

foto: Dwumetrowe zaspy śnieżne przy wyciągu na Szrenicę.
LATO

Z kolei latem warto wychodząc w góry zabrać okulary słoneczne i nakrycie głowy, bo słońce też potrafi odebrać nam przyjemność chodzenia po górach.


CZECHY

Do Czech najwygodniej jest pojechać samochodem. Do Czech możemy też dojechać autobusem PKS, lub skorzystać z oferty biur podróży, które organizują jednodniowe wycieczki do Liberca, Pragi i „Skalnego Miasta”. Oczywiście samochód otwiera dużo większe możliwości zwiedzania. Można zwiedzić dodatkowo czeskie Karkonosze i pojeździć tu na nartach. W odległości ok. 50 km otwiera się przed nami przepiękny „Czeski Raj” pełen zamków i malowniczych skał. Oczywiście wielu Polaków przy okazji robi tu zakupy, bo ceny wielu artykułów są naprawdę konkurencyjne.

foto: Wodospad Mumlavy - Harrachov w Czechach ok 15 km od Szklarskiej PorębyData publikacji:  2005-05-13 | licznik wyświetleń 146890Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 38 (5) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.039 sek.