ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


KARKONOSZE - ATRAKCJE TURYSTYCZNE - atrakcje Karkonoszy

KARKONOSZE - ATRAKCJE TURYSTYCZNE [4101]

karkonosze  to piękne panoramy i urocze wodospady. To również ciekawe formy skalne oraz liczne polodowcowe kotły w imponującymi urwiskami. To również miejscowości o długiej i ciekawej historii, w których liczne zabytki przyciągają uwagę odwiedzających ten malowniczy zakątek Polski. Co warto zobaczyć w Karkonoszach?
Warto udać się na Śnieżkę i Szrenicę – najbardziej znane szczyty w Karkonoszach. Z innych górskich atrakcji Karkonoszy na wyróżnienie zasługują Śnieżne Kotły z imponującymi, 200 – metrowymi przepaściami. Są one pamiątką po epoce lodowcowej. Atrakcyjnym widokowo miejscem jest też Hala Szrenicka. Znane są również dwa karkonoskie wodospady: Kamieńczyka oraz Szklarki – znane atrakcje turystyczne Karkonoszy

Obowiązkowo należy zajrzeć do Szklarskiej Poręby. Dawniej rozwijało się tu hutnictwo szkła. Działali tu również Walonowie, zajmujący się poszukiwaniem skarbów. Obecnie to ważna miejscowość turystyczna i jednocześnie intensywnie rozwijający się ośrodek narciarski. Można tu również zwiedzić Muzeum Karkonoskie oraz zobaczyć ciekawą kolekcję minerałów. Ciekawe muzeum znajduje się w Sobieszowie. Jest to Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego, urządzone w zabytkowym pensjonacie z XIX wieku. Można tu m.in. zobaczyć karkonoskie minerały, rośliny oraz wypchane zwierzęta. 
Najważniejszą miejscowością w Karkonoszach jest karpacz . To rewelacyjny punkt wypadowy na Śnieżkę. Wokół Karpacza znajduje się wiele cennych zabytków, przy czym na szczególną uwagę zasługuje Świątynia Wang. 

Inną karkonoską miejscowością związaną z Walończykami i szklarstwem są Piechowice. Dawniej produkowano tu również drewniane zabawki oraz szybowce. Dziś jest to raczej wielkie letnisko, w którym brak cenniejszych zabytków. Duże walory turystyczne ma również Przesieka, leżąca na Pogórzu Karkonoskim.Ciekawą miejscowością jest Jagniątków, w którym zachowała się oryginalna willa o kształcie małego zameczku. 
Dużą atrakcją turystyczną są ruiny zamku Chojnik. Ta warownia powstała w XIV stuleciu. Wiąże się z nią m.in. legenda o Kunegundzie, która kazała jeździć rycerzom konno po murach zamkowych.  

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 31 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.031 sek.