ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz dla wegetarian - Karpacz wegetarianie

Karpacz dla wegetarian [5618]

Wegetarianie spędzający wakacje w Karpaczu powinni być przygotowani na to, że w samym mieśœcie nie znajdą ani restauracji, ani barów specjalizujących się w przygotowywani posiłków wegetariańskich.  Nie oznacza to jednak, że wegetarianie i zwolennicy zdrowej żywnoœci wyjadą z Karpacza głodni albo będą zmuszeni do samodzielnego przygotowywania posiłków. Karpacz dla wegetarian ma również kilka propozycji. Każda większa i szanująca się restauracja, bar, hotel czy pensjonat posiada w swojej ofercie dania wegetariańskie i jest w stanie sprostać potrzebom i oczekiwaniom wielbicieli zdrowego stylu życia. Właœciciele miejsc związanych z gastronomią wiedzą, że wegetarianizm oraz bycie fit to jeden z trendów, które zaczynają dominować w naszym społeczeństwie. Być może obecnie jeszcze nie wiele osób zgłasza potrzeby związane ze zdrowym żywieniem, ale wraz z upływem czasu będzie ich coraz więcej.

Bardzo ciekawą opcją dla wegetarian może być również Biotop w ŒŚciegnach koło Karpacza. Jest to niewielki, rodzinny pensjonat proponujący swoim klientom wczasy oczyszczające. Główna zaleta tego obiektu to naturalne, pełnowartościowe wyżywienie. Właœciciele pensjonatu są otwarci na specjalne życzenia wczasowiczów w kwestiach żywieniowych, takie jak makrobiotyka czy wegetarianizm. Biotop posiada również własny ogród biodynamiczny, w którym roœliny uprawiane są zgodnie z kalendarzem biodynamicznym oraz z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych preparatów. Jest to działanie w stu procentach ekologiczne. Ogród dostarcza pensjonatowi owoce i warzywa nieskażone wszechobecną chemią. Do kuchni Biotopu trafiają własnoręcznie przygotowywane chleby, dżemy oraz przetwory. W pensjonacie urządzane są kursy gotowania, wczasy odchudzające oraz oczyszczające.

Wegetarianie mogą również poszukać lokali gastronomicznych w miejscowoœściach położonych w pobliżu Karpacza.  Można polecić chociażby Vege Bar w Jeleniej Górze. Oprócz dań wegetariańskich można w nim kupić œświeżo wyciskane soki oraz napoje energetyczne, przygotowane oczywiœcie w duchu eko. Vege Bar proponuje również szeroki wybór herbat owocowych i ziołowych oraz kawę zbożową i orkiszową.

Duże miasta oferują z pewnoœcią większy wybór restauracji i barów wegetariańskich, ale osoby pragnące odżywiać się zdrowo, przy odrobinie zaangażowania i cierpliwośœci nawet w małych miejscowośœciach, zwłaszcza tych otwartych na turystów, mogą znaleŸć coœ dla siebie.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 26 (4) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.036 sek.