ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz wspinaczka - wspinaczka Karpacz

Karpacz wspinaczka [3259]

Karpacz i jego okolice to raj dla wielbicieli wspinaczek. Karkonosze i Góry Izerskie, tereny niezwykle ciekawe i malownicze można z pewnoœcią nazwać prawdziwym zagłębie skałkowym. Najpopularniejsze, a zarazem najwyższe skałki to Krucze Skały w Szklarskiej Porębie osiągające wysokoœść 30 metrów. W Karpaczu znajdziemy skały o tej samej nazwie, jednak odrobine niższe, mające około 25 metrów wysokośœci. Skałki w okolicy Karpacza mogą służyć zarówno do uprawiania wspinaczki skałkowej, jak i bulderingu, czyli wspinaczki na niewielkich wysokoœściach, umożliwiających bezpieczne zeskoczenie ze skał. Brak asekuracji zdecydowanie podnosi poziom adrenaliny. Pokonywania tych trudnych, naturalnych skałek nie można porównać do wspinaczki nawet na najlepiej przygotowanej sztucznej œścianie wspinaczkowej.  Każdy wielbiciel wspinania doceni takie przeżycia.

Wspinaczki można spróbować również w miesiącach zimowych. Jej wyjątkowa odmiana, wspinaczka lodowa, uprawiana jest na skałach pokrytych lodem, lodospadach, czyli skutych lodem wodospadach oraz różnych formacjach sopli. Należy podkreœlić, że Karpacz słynie z takich właśœnie form krajobrazu.  Wspinaczka lodowa staję się wiec w tym miejscu niesamowitym wyzwaniem.

Kolejna dyscyplina dla wielbicieli wspinania to skialpinizm, rodzaj sportu narciarskiego. Fascynujące połączenie wspinaczki zimowej, wędrówki na nartach oraz zjazdu narciarskiego w trudnym górskim terenie. Oto dyscyplina dla miłoœśników mocnych wrażeń.

W miejscowoœci Karpacz wspinaczka i skałki cieszą się ogromną popularnoœcią i z roku na rok zyskują coraz większą liczbę amatorów. Dośœwiadczeni instruktorzy wspinaczki skałkowej pomogą tu każdemu, kto chce spróbować swoich sił w tej niezwykłej, dostarczającej moc wrażeń i adrenaliny dyscyplinie sportowej. W okresie wakacyjnym w każdš sobotę można skorzystać w Karpaczu z bezpłatnych zajęć wspinaczki skałkowej. Szkółki wspinaczkowe pozwalają zdobyć wszelkie potrzebne umiejętnoœści, aby móc wspinać się w sposób bezpieczny. Dysponują również profesjonalnym sprzętem. Wspinaczka pozwala połączyć aktywnoœć fizyczną, obcowanie z piękną, górską przyrodą oraz podziwianie niepowtarzalnych krajobrazów Karkonoszy. Bliskośœć Karkonoskiego Parku Narodowego wymaga jednak odpowiedniego zachowania. Zbaczanie z wyznaczonych tras może okazać się bardzo niebezpieczne i jest zabronione. Należy o tym pamiętać podejmujšc jakąkolwiek aktywnoœć fizyczną w górach, bez względu na to czy jest to zwykły spacer czy profesjonalny skialpinizm.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 21 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.035 sek.