ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz dla zakochanych - dla zakochanych Karpacz

Karpacz dla zakochanych [1786]

Zakochani mogą w Karpaczu spędzić wiele romantycznych i niezapomnianych chwil. Miejscowośœć ta oferuje dużą bazę noclegową z ofertami specjalnymi dla dwojga. Weekendy dla zakochanych, noclegi dla nowożeńców… pod takimi hasłami można znaleŸć atrakcyjne pokoje w hotelach, pensjonatach, a nawet w gospodarstwach agroturystycznych. Romantyczne pakiety obejmują zazwyczaj klimatyczne pokoje, kolację przy kominku i butelce szampana oraz możliwoœć zaserwowania œśniadania do łóżka. To ogromna szansa na spędzanie kilku chwil z ukochaną osobą, tylko we dwoje, z dala od zgiełku codziennoœści. Wizyta w Karpaczu może okazać się cudowną niespodzianką z okazji rocznicy śœlubu lub poznania. To również doskonały pomysł na prezent dla rodziców czy znajomej pary.

Karpacz dla zakochanych to na spacery ulicami Karpacza. Odkrywanie tej miejscowoœści we dwoje może przynieœć dużo radości zwłaszcza, jeżeli pogoda dopisuje. Przejażdżka bryczka po urokliwym Karpaczu również może pozostawić miłe wspomnienia.

Obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdej pary powinno być miejsce zakochanych w Karpaczu, czyli Młyn Miłośœci. Okoliczna ludnoœść postawiła miniaturowy młynek upamiętniając romantyczną historię miłości pewnej młynarki, beznadziejnie zakochanej w Duchu Gór. Zgodnie z legendą woda wybijająca pod rzeczywiœście istniejącym tu w przeszłośœci starym młynem miała cudowne właœciwośœci, posiadała moc odwzajemniania miłości. Młynarka pragnęła mocno, aby Duch Gór napił się z tego Ÿźródła i odwzajemnił jej wielkie uczucie. Młynek został zmodernizowany. Wczeœniej przedstawiał wiatrak, jednak w Karpaczu nie było nigdy tego rodzaju młynów, a jedynie młyny wodne. W związku z tym młynek przebudowano. Obecnie znajduje się w zbiorniku wody w kształcie serca. Każdy zainteresowany może uruchomić pompę, dzięki której woda spływa do koła młyńskiego. Urokliwa zieleń wokoło i ławki, na których można nieco odpocząć sprzyjają romantycznym chwilom, a pamiątkowa tablica przypomina historię miłoœści młynarki.

Dobrym pomysłem dla dwojga może okazać się również wspólne wyjœście na jeden z turystycznych szlaków, w które obfituje Karpacz i jego okolice. Wyciszający i relaksujący kontakt z naturą, podziwianie malowniczych krajobrazów i zdrowe górskie powietrze pozwalają zyskać dystans i cieszyć się spędzanym razem czasem.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 27 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.030 sek.