ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz co warto zobaczyć - co warto zobaczyć będąc w Karpaczu

Karpacz co warto zobaczyć [20778]

CO WARTO ZOBACZYĆ BĘDĄC W KARPACZU?

   Karkonosze należą do jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów Polski i są doceniane za swoje walory nie tylko przez miłośników górskich wypraw i szusowania na stokach, ale także przez tych, którzy cenią sobie spokój, spacery na łonie natury i zabytkową architekturę. Warto więc dobrze zaplanować swój urlop w Karpaczu, by nie pominąć żadnych ważnych wydarzeń, ani miejsc, jakie czekają na przyjezdnych zarówno latem jak i zimą.


  Głównym celem większości turystów spędzających  wakacje w Karkonoszach jest Śnieżka. Miłośnicy pieszych wędrówek po szlakach wchodzą na nią pieszo, ale dla mniej wytrwałych przygotowana jest także kolejka górska prosto na sam szczyt. W pobliżu wyciągu krzesełkowego na Kopę zobaczyć można Dziki Wodospad rzeki Łomnica, która spływa efektownymi kaskadami. Wędrując w okolicach rzeki Łomnicy zwiedzić można także dość okazałą i prawie stumetrową zaporę z początku XX wieku. Będąc w Karpaczu Górnym warto zobaczyć Świątynię Wang, czyli XII wieczny drewniany kościółek będący połączeniem architektury romańskiej z nordycka. Dodać należy, że jest to jedyny tego typu obiekt, który nie znajduje się na terytorium Norwegii. Karkonosze, to nie tylko góry, ale także jeziora. Jednym z tych, które warto odwiedzić jest Mały Staw położony na wysokości 1183 n.p.m. Jego powierzchnia obejmuje prawie 3 hektary i jest to drugie co do wielkości jezioro regionu karkonoskiego.


  Malownicze górskie krajobrazy, wodospady i zabytkowa architektura, to nie jedyne atrakcje czekające na turystów. Wystarczy wyszukać w internecie "Karpacz, co warto zobaczyć", aby przekonać się, że jest on pełen także wielu miejsc rozrywkowych takich jak: letni tor saneczkowy, muzea, parki rozrywki dla dzieci czy miasteczka stylizowane na wzór Dzikiego Zachodu.

na szlaku Karpacz

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 20 (4) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.032 sek.