ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu - muzeum sportu w Karpaczu

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu [1285]

Wprawdzie na Karpacz spoglądają najchętniej ci, którzy wczasy chcą spędzać aktywnie, to o znajdujących się na terenie tej miejscowości zabytkach każdy turysta wiedzieć powinien. Dlaczego? Bo Karpacz to nie tylko idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić aktywne wczasy. To również raj dla tych, dla których najważniejszą sprawą w trakcie wakacyjnych podróży jest kontakt z historią oraz możliwość zwiedzania ciekawych zabytków. W Karpaczu piesze, górskie wycieczki oraz zwiedzanie zabytków można ze sobą połączyć bez problemów. Na jakie obiekty warto zwrócić uwagę podczas pobytu w tej miejscowości?
Karpacz znany jest przede wszystkim z niezwykłego zabytku sakralnego. To unikalna na ziemiach polskich świątynia, która powstała na przełomie XII i XIII wieku w odległej Norwegii. W połowie XIX wieku trafiła ona w Karkonosze, stając się z czasem najważniejszą atrakcją turystyczną Karpacza. Każdy, kto spędza tu wczasy, urządza przynajmniej jeden spacer w rejon tej niezwykłej budowli. To przecież perełka drewnianej architektury, a jednocześnie jedna z ważniejszych świątyń dla polskich ewangelików. Do dziś odprawiane są tu nabożeństwa, na które przychodzą i miejscowi ewangelicy, i ci, którzy spędzają w rejonie Karpacza wczasy.

Innym obiektem, którym może się pochwalić Karpacz, jest Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Placówka ta mieści się w ścisłym centrum miejscowości, a prezentowane w niej eksponaty w ciekawy sposób ilustrują dzieje wypraw turystycznych w Karkonosze. Kolejna ciekawostka to Muzeum Zabawek i Lalek, którego ekspozycję tworzy unikalna kolekcja ponad 1000 lalek.
Karpacz jest też doskonałym miejscem dla tych, którzy w ciekawej scenerii chcą spędzić rodzinne wczasy. Najmłodsi również mogą tu spędzić czas w ciekawy sposób, a tory saneczkowe oraz parki rozrywki są w stanie zapewnić im moc niezwykłych wrażeń.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 29 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.035 sek.