ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz wczasy w siodle - Wczasy w siodle w karpaczu

Karpacz wczasy w siodle [1962]

Jazda konna to fantastyczny sposób spędzania wolnego czasu. Łączy w sobie aktywnoœć fizyczną oraz kontakt z naturą. Atrakcje dla miłoœśników koni oferuje również Karpacz – wczasy w siodle, dla wszystkich, którzy nie tylko jeżdżą konno na co dzień, ale i dla amatorów chcących spróbować swoich sił w tej niezwykłej dyscyplinie sportu.

W pobliżu Karpacza znajduje się kilka stadnin, miedzy innymi stajnia w Karkonoskim Siodle w Kostrzycy koło Karpacza. Amatorzy i pasjonaci sportów konnych mogą tu umówić się na jazdę konną. Obiekt prowadzi stajnie rekreacyjną oraz pensjonat dla koni, można wiec przyjechać na wypoczynek z własnym koniem. W ofercie Karkonoskiego Siodła znajduje się nauka jazdy konnej, jazdy na ujeżdżalni i wycieczki konno w teren. Najmłodsi mogą popróbować swoich sił w siodle podczas przejażdżki na spokojnej klaczy huculskiej. Właœściciele gospodarstw agroturystycznych również wychodzą naprzeciw potrzebom miłośœników koni. Wiele obiektów posiada niewielkie stajnie. Turystyka konna stanowi, bowiem jedną z najciekawszych form wypoczynku, zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.  Malownicze okolice Sudetów Zachodnich z końskiego grzbietu wydają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

W ŒŚciegnach koło Karpacza można odwiedzić miasteczko kowbojskie Western City. Może się ono pochwalić stadniną liczącą 40 koni. Większoœść z nich to wywodzące się z Dzikiego zachodu konie rasy American Quarter Horse. Trudno o bardziej uniwersalną rasę. Konie te są niezwykle inteligentne, zwinne oraz szybkie. Bardzo łatwo nawiązują współpracę z ludŸmi. W Western City z powodzeniem wykorzystuje się je do treningów jazdy konnej w stylu western, a przede wszystkim szkoleń do Cuttingu.  Jest to bardzo efektowna konkurencja polegająca na tym, że koń i jeŸdziec oddzielają pojedynczą sztukę bydła od reszty stada, a następnie przez krótki czas nie pozwalają jej wrócić. W Western City działa również Akademia Westernu, czyli Centrum Szkolenia Jazdy Konnej w stylu Western. Kursy jazdy konnej odbywające się w obiekcie maja różne stopnie trudnoœści. Dla zawodników organizowane są także kursy specjalistyczne w wybranych konkurencjach, a nawet kursy instruktorskie. W lecie dzieci i młodzież mogš przyjechać tu na specjalny obóz jeŸdziecki.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 23 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.036 sek.