ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Śnieżka - na Śnieżkę

Śnieżka [1431]

Śnieżka: królowa Karkonoszy

Jest pięknym szczytem i wyjątkowo kuszącym celem niejednej wycieczki. Śnieżka to najwyższy szczyt, jakim mogą się pochwalić Karkonosze oraz rewelacyjny punkt widokowy. O jej atrakcyjności decyduje wiele czynników. Śnieżka to gęsta sieć szlaków turystycznych, dzięki którym stopień trudności wycieczki można dopasować do swych możliwości. To również kolejki linowe, które ułatwiają „zdobycie” jej szczytu zarówno od polskiej, jak i od czeskiej strony. Śnieżka może się też pochwalić znanym schroniskiem, w którym można znaleźć noclegi w przystępnej cenie. To Dom Śląski, który dumnie wznosi się u jej stóp.
Wycieczki na Śnieżkę większość osób rozpoczyna w Karpaczu. To chyba najbardziej popularny ośrodek turystyczny, jakim mogą się pochwalić polskie Karkonosze. Stąd na Śnieżkę prowadzą ciekawe szlaki, które może pokonać bez większych problemów każdy turysta.

Zachwyca sama Śnieżka, jak i atrakcje czekające w jej pobliżu. Kocioł Łomniczki z symbolicznym cmentarzem ofiar gór oraz malownicza Przełęcz pod Śnieżką to ważne punkty w programie niemal każdej wycieczki. Karkonosze znane są jednak przede wszystkim dzięki tym obiektom, które czekają na szczycie Śnieżki. To słynne obserwatorium oraz barokowa kaplica św. Wawrzyńca w XVII wieku, do której przybywają pielgrzymki przewodnickie. To dzięki tym obiektom Śnieżka jest tak ważnym i popularnym celem wypraw, a wizyta na jej szczycie to podstawa dla każdego miłośnika turystyki górskiej, który odwiedza Karkonosze.

Zobacz również

  • - ...
  • Atrakcje Karpacza - ą przeciwrumoszową. Najbardziej okazale prezentuje się, gdy poziom wody się podwyższa, wówczas tworzą się malownicze kaskady spadające z wysokości kilku metrów. Zapora powstała na początku XX wieku, powodem budowy były powodzie, które bezlitośnie niszczyły okoliczne tereny. O tym jak bardzo zapora była potrzebna, mieszkańcy przekonali się podczas wielkiej powodzi w 1997 roku, kiedy to woda pozostała w swoim korycie. Nieco niżej wo ...
  • Atrakcje Karkonoszy - ota, dziś najczęściej kojarzone są z Dzikim Zachodem, a to za sprawą Western City. Tutaj można pojeździc konno, zobaczyć na własne oczy napad na bank, porozmawiać z szeryfem czy wziąć udział w warsztatach płukania złota. Amatorzy spacerów mogą wybrać się w historyczne miejsce - wzgórze Straconka, na którym stoją jeszcze ruiny dawnej szubienicy. W XVII wieku wieszano tu przestępców oraz buntowników. Ze wzgórza ...


Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 29 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.037 sek.