ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Małopolska i Podkarpacie - Podkarpacie małoposka

Małopolska i Podkarpacie [1394]

Małopolska oraz Podkarpacie to raj dla turystów. To przede wszystkim piękne góry: Tatry, tajemniczy Beskid Niski oraz słynące z połonin i tragicznej historii Bieszczady. To również zabytkowe kopalnie soli w Bochni i Wieliczce oraz pełne zabytków miasta, wśród których najważniejszą rolę odgrywa Kraków. Innym ważnym miastem, zwłaszcza dla pielgrzymów, jest tu Częstochowa i znajdujący się na Jasnej Górze klasztor. Liczne są tu zamki i pałace, zaś w mniejszych miejscowościach oraz wsiach można spotkać prawdziwe perełki drewnianej architektury. Małopolska to również tereny Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej z licznymi ostańcami skalnymi oraz dawnymi zamkami, słynnymi Orlimi Gniazdami.
Teren ten obfituje również w liczne źródła mineralne, zaś tam, gdzie odkryto lecznicze wody, powstały znane uzdrowiska. Szczawnica, Rabka-Zdrój czy Krynica to tylko te najbardziej znane przykłady.
Małopolska i Podkarpacie mają duże znaczenie w krajowym ruchu turystycznym, zaś atrakcji na tym obszarze jest naprawdę wiele. Nic dziwnego, że oprócz turystów z Polski chętnie odwiedzają ten obszar również przybysze z zagranicy.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 28 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.031 sek.