ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Przepis na pobyt w Karpaczu - Smaczny Karpacz

Przepis na pobyt w Karpaczu [2970]

Kiedy dopisuje pogoda, a towarzystwo jest dobrze dobrane – urlop musi się udać. Oto krótka recepta na to jak odnaleźć 100% Karkonoszy w Karpaczu i to w bardzo smaczny sposób.

To miasto może poszczycić się kilkoma potrawami, które już są lub niedługo staną się tradycją. Surfując po Internecie można się natknąć na wiele przepisów pochodzących właśnie z naszego regionu. Wybierając miejsce na posiłek upewnijmy się, że w karcie dań jest potrawa brzmiąca jak najbardziej swojsko. Nam udało się odnaleźć np. karkonoski żurek na kwasie chlebowym, pięknie pachnący i rozgrzewający w zimowy dzień. Do tego kromka chleba karkonoskiego na zakwasie, pieczonego w piecu. Na drugie danie proponujemy karkonoskie sejkory czyli placki ziemniaczane pieczone na blasze albo kapuśnicę karpaczańską z żeberkami. Warto też oddać się degustacji piwa pochodzącego z okolicznych browarów, cenionych w całej Polsce i u naszych czeskich sąsiadów.

Prawdopodobnie tych dań razem nie uda się znaleźć w jednej restauracji, ale poszukiwanie tradycyjnych smakołyków warte jest poświęcenia choćby jednego popołudnia. Gwarantujemy, że jest w czym wybierać, bo w Karpaczu funkcjonuje mnóstwo znakomitych punktów gastronomicznych.


u petiego karpacz

astor karpacz

 gospoda pod brzozami karpacz

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 19 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.032 sek.