ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz przyjazny dzieciom - Karpacz dla dzieci

Karpacz przyjazny dzieciom [1046]


Wybierając za cel podróży stolicę gór Karkonosze nie musimy się martwić się jak zagospodarujemy czas naszym pociechom. Wiadomo, dzieci szybko się nudzą i bynajmniej całodniowa wędrówka górskimi szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego np. na Śnieżkę, może raczej nie spotkać się z ich entuzjazmem. One potrzebują przede wszystkim urozmaicenia. Dlatego też godne polecania jest uważne przyjrzenie się ofercie turystycznej i rekreacyjnej miasta jeszcze przed podróżą. A jest w czym wybierać, by spędzić udane, wesołe i pełne wrażeń dni. Trzeba tylko swój pobyt dobrze zaplanować.

I tak w samym Karpaczu dzieci i młodzież z pewnością chętnie skorzystają z przejażdżek letnim torem saneczkowym lub/oraz alpejskim torem babslejowym. Tory usytuowane są w samym centrum Karpacza (nie sposób je przegapić). Tor saneczkowy ma ponad 1000 m a bobslekowy 800 m długości, tunele, ostre wiraże i uskoki czynią z nich ulubioną zabawę dla większości osób w wieku od 6 do 100 lat. Niedaleko torów znajduje się też Park Linowy. Usytuowany w parku miejskim, obok Muzeum Sportu. I on potrafi dostarczyć sporej dawki adrenaliny, głównie rodzicom obserwującym swoje pociechy spacerujące na wysokości kilku metrów nad ziemią po różnego rodzaju kładkach, mostkach czy belkach lub też zaliczające zjazd na linie. Kolejną atrakcją, tym razem już mniej ekstremalną, może być wizyta w Miejskim Muzeum Zabawek, znajdującym się w Karpaczu. Przebogate, barwne zbiory, eksponaty z całego świata z pewnością zainteresują nie tylko dzieci.

Niezapomnianych wrażeń dostarcza też wjazd koleją linową na Kopę. Stąd już bardzo blisko na Śnieżkę. Tę trasę spokojnie pokonają nawet dzieci nie będące fanami górskich wędrówek.

Najbliższe okolice miasta Karpacz również obfitują w wiele atrakcji, chętnie odwiedzanych przez małych turystów, jak choćby: „Western City” w Ścięgnach (5 km od Karpacza), „Park Miniatur” i „Sztolnie Kowary” – Podziemna Trasa Turystyczna w Kowarach (8 km od Karpacza) czy Zamek Chojnik w Jeleniej Górze- Sobieszowie (16 km od Karpacza) i wiele, wiele innych.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 27 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.023 sek.