ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


karkonoskie tajemnice - karkonoskie tajemnice Karpacz

karkonoskie tajemnice [2155]

Jak wyjawić przybyszowi tajemnice Karkonoszy? Wymyślono na to bardzo prosty sposób – Muzeum Karkonoskich Tajemnic i Ducha Gór.


Muzeum Karkonoskie Tajemnice jest stosunkowo młode. Znajduje się w nowej siedzibie, w samym centrum Karpacza, przy ulicy Mickiewicza 1a. Muzeum zostało otwarte 14 grudnia 2012 roku. Cała historia jego powstania zaczęła się dość zagadkowo. 26 marca 2011 roku, podczas jeszcze prac budowlanych, wykopano tajemniczy przedmiot. Przedmiot ten nazwano później "kosturem Ducha Gór". Dzięki temu znalezisku postanowiono rozpowszechniać legendę o Duchu Gór, zwanym również Rübezahlem, Liczyrzepem czy Karkonoszem.


W Karkonoskich Tajemnicach, jak na muzeum przystało, turysta odbywa ciekawą lekcję historii oraz techniki, a poza nimi dowiaduje się, jak żyć i przeżyć w górach, gdzie rządzi nie tylko człowiek, ale i magia w postaci czarów i niezbadanych zjawisk przyrody. W niezwykłych podziemiach muzeum, które zostały stworzone przez takich artystów jak Dariusz Miliński (twórca Zamku Legend Śląskich) oraz Igor Morski, zwiedzający pozna najwspanialsze legendy i podania o karkonoskich zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych, czyli Walończykach. Podziemia są nasiąknięte legendą Ducha Gór. Tu tez poznamy historię słynnego korzenia mandragory.


Podziemna ekspozycja jest interaktywna. Dzięki temu zwiedzający czuje się, jakby był częścią tego niesamowitego, magicznego świata, w którym nie zabrakło miejsca dla kostura, hutników szkła, magicznego sekretarzyka Ducha Gór czy smoczej harfy z niewidzialnymi strunami, a także okazów wspaniałych owadów, które żyją w Karkonoszach.Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 29 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.030 sek.