ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz. Muzeum zabawek. - Muzeum zabawek w Karoaczu

Karpacz. Muzeum zabawek. [2802]

Do najważniejszych  atrakcje w karpaczu  , z całą pewnością można zaliczyć muzeum zabawek. Nie przypomina ono podobnych obiektów, które można znaleźć w Polsce. Jest inne, oryginalne, ciekawe. Warto poznać jego historię.

Muzeum zabawek, które znajduje się w Karpaczu, zostało założone przez Henryka Tomaszewskiego. Jako twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy, podróżował po świecie, z każdego odwiedzanego rejonu świata przywożąc charakterystyczne dla niego zabawki. Kolekcja zabawek z biegiem czasu stała się na tyle duża iż konieczne stało się przeniesienie jej w inne miejsce. Tak powstało muzeum zabawek.


Muzeum powstało w 1995 roku. Ciekawostką jest nie tylko fakt zgromadzenia takiej ilości zabawek, ale również ich ekspozycji. Każda z nich, umieszczona jest w domu lub w warunkach stylizowanych na miejskie. Zwiedzając muzeum, zwiedzamy miasto, widząc zabawki 'odgrywające' niejako scenki z życia. Taka ekspozycja zaskakuje i jest tak odmienna od klasycznych gablotek z eksponatami.

Twórca muzeum zabawek, doskonale znał historię każdego eksponatu. Wiedział, gdzie został nabyty i w jakich okolicznościach to się stało. Dziś pozostało samo miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Poznanie zabawek z całego świata, może być fajnym powrotem do czasów dzieciństwa. To lubi każdy z nas. Odwiedzając muzeum, pośrednio można również dowiedzieć się, jak wyglądało dzieciństwo dzieci z różnych lat i różnych rejonów świata. Turystom odwiedzającym karpacz warto polecić to miejsce. Jest warte zobaczenia.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 15 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.034 sek.