ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


karpacz kolorowa - stok kolorowa w Karpaczu

karpacz kolorowa [2253]

 Cały region Karkonoskiego Parku Narodowego  włączając w to Karpacz, jest miejscem idealnym do wypoczynku dla wszystkich bez wyjątku. Nie ma znaczenia, czy przyjeżdżamy tu na samotne wyprawy po górskich szlakach, na narty ze znajomymi czy na wakacje z rodziną. Każdy bez względu na wiek i zainteresowania odnajdzie w Karpaczu  coś dla siebie i z pewnością nie będzie narzekał na nudę.


  Popularnym miejscem w centrum miasta dla wszystkich turystów jest Centrum Sportu i Rekreacji "Kolorowa". Częstymi bywalcami są tu rodziny z dziećmi, ale bogata oferta atrakcji CSiR zadowoli nie tylko najmłodszych. Najpopularniejszy i cieszący się największym zainteresowaniem przyjezdnych jest oczywiście Letni Tor Saneczkowy zwany inaczej Rynną Saneczkową położony na zboczach góry Pohulanki. Obiekt jest nocą dobrze oświetlony i spełnia wszelkie wymogi Okręgowego Inspektoratu Dozoru Krajowego. Zjazd po torze trwa około 7 minut i jest możliwy do pokonania wózkami jedno lub dwuosobowymi, które rozwijają prędkość do około 35 km/h. Długość podjazdu wynosi 370 metrów, a zjazdu 1060 metrów i urozmaicona jest dwoma tunelami o długości 18 i 6 metrów. Tor posiada wiraż ślimakowy o kącie 560 stopni oraz kilkanaście mniejszych, a także trzy uskoki i dwa oczka wodne. Obiekt jest przystosowany do sprawnego obsługiwania dużej ilości turystów i może w ciągu godziny obsłużyć do 500 osób.


  Karpacz Kolorowa, to także  wyciąg narciarski i infrastruktura przeznaczona specjalnie dla amatorów nart i snowboardu, którzy do dyspozycji mają orczykowy wyciąg o długości 375 metrów mogący przewieźć około 1000 osób w ciągu godziny, oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i możliwość skorzystania z pomocy licencjonowanych instruktorów narciarstwa i snowboardu. Zjazdy odbywają się po stoku długości 350 metrów i średnim nachyleniu 22 stopni.


  Centrum Sportu i Rekreacji Kolorowa oprócz toru saneczkowego i stoku narciarskiego oferuje także całoroczną zjeżdżalnię bobslejową Alpine-Coaster o długości zjazdu wynoszącej 800 metrów i 11 wirażach, których pokonywanie przy prędkości 35km/h dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno tym starszym jak i młodszym turystom. Zabawa jest w stu procentach bezpieczna, a odpowiednie konstrukcje i pasy bezpieczeństwa zabezpieczają pasażerów przed wypadnięciem z pojazdu.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 26 (3) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.029 sek.